Jestem żoną, mama Hani, Adasia, Ignacego i Jasia, lekarzem i doradcą laktacyjnym. Moją pasją jest wspieranie mam w trudnych chwilach macierzyństwa związanych z karmieniem piersią oraz opieką nad dzieckiem.

Służę fachowa wiedzą i wsparciem. Zależy mi na tym, żeby matki miały dostęp do aktualnej wiedzy o laktacji, aby mogła świadomie dokonywać wyborów i dawać swoim dzieciom to co najlepsze, pokarm, czułość, bliskość. Obalam mity i blednę informacje. W ramach poradni pomagam kobietom w ciąży przygotować się do karmienia oraz po porodzie pokonywać różnorodne trudności na mlecznej drodze. Należę do Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Współpracuję z Fundacja Promocji Karmienia Piersią.


Jak to się zaczęło

Przez kilka lat pracowałam na Oddziale Neonatologii w jednym z łódzkich szpitali, gdzie obserwowałam z jakimi problemami zmagają się mamy w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka. Widziałam jakie mają trudności z karmieniem piersią oraz opieką nad dzieckiem i jak niekiedy tracą wiarę we własne możliwości. Karmienie piersią wydaje się być czymś bardzo naturalnym, ale czasami droga do sukcesu jest trudna. Każda mama i jej dziecko wymaga bowiem indywidualnego podejścia i troski.

Zależało mi na tym, żeby jak najlepiej pomagać mamom nie tylko dostarczając im fachowej wiedzy, ale też prostej życiowej porady i wsparcia. Pracując na oddziale zobaczyłam też jak istotną rolę odgrywa przedporodowa edukacja mam w zakresie karmienia naturalnego, co pozwala na lepszą współpracę po porodzie, szczególnie jeżeli nastąpi przedwcześnie. Dla wcześniaka bowiem mleko mamy to najlepsze lekarstwo.

Ukończyłam specjalistyczny kurs podyplomowy „Problemy w laktacji” organizowany przez Centrum Nauki o Laktacji uzyskując certyfikat doradcy laktacyjnego. Pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności praktyczne poprzez udział w konferencjach, zjazdach oraz warsztatach w zakresie laktacji. W codziennej pracy korzystam również z własnych bardzo różnorodnych doświadczeń związanych z karmieniem piersią, które pomagają mi lepiej rozumieć kobiety.

Od września 2015 do października 2017 roku pracowałam jako doradca laktacyjny na oddziale położniczo – noworodkowym oraz w poradni laktacyjnej Szpitala Wielospecjalistycznego „Medeor” w Łodzi przy ul. Ciesielskiej 8.


Obecnie współpracuję z Centrum Okołoporodowym "Wesoła Rodzinka" na Retkini, gdzie udzielam porad laktacyjnych, a także prowadzę indywidualne zajęcia przedporodowe oraz warsztaty z zakresu karmienia naturalnego.


Jak dojechać


POGOTOWIE LAKTACYJNE

Konsultacje telefoniczne w nagłych sprawach.

tel. 664 914 704