PRZED PORODEM

Porady przedporodowe i warsztaty dla kobiet w ciąży

Jak do wszystkiego co nieznane warto się przygotować. Karmienie naturalne jest najbardziej odpowiednim sposobem żywienia dziecka, warunkuje bowiem optymalny rozwój wszystkich narządów i wspomaga dojrzewanie wielu funkcji organizmu. Niesie ze sobą również korzyści zdrowotne dla matki oraz pomaga w budowaniu bliskiej więzi pomiędzy matką a dzieckiem. Jest tania i ekologiczne. Warto więc by decyzja o  sposobie żywienia dziecka była podjęta w sposób świadomy na podstawie faktów a nie mitów, zgodnie z aktualną wiedzą z zakresu laktacji oraz w sposób wolny od marketingu firm produkujących mieszanki i żywność dla dzieci.  To czy nasze karmienie piersią będzie udane zależy niekiedy od wielu czynników niezależnych od nas, m.in. przebiegu ciąży, sposobu porodu i stopnia jego medykalizacji,  opieki okołoporodowej, dostępności fachowej pomocy w szpitalu. Ale w dużej mierze zależy też od naszej wiary we własne możliwości, właściwej techniki przystawiania dziecka do piersi, umiejętności oceny efektywności karmienia oraz świadomości ze w przypadku wystąpienia trudności warto szukać specjalistycznej pomocy.

Podanie mieszanki nie rozwiązuje żadnego problemy, a w połączeniu z brakiem wsparcia i podważaniem zalet karmienia naturalnego często jest przyczyną przedwczesnego jego zakończenia.

Wiele zależy od Was Drogie Mamy!

Zapraszam na spotkanie przed porodem, aby poznać m.in. jak przebiega laktacja, co ma na nią  wpływ, jakie znaczenie ma kontakt „skóra do skóry”, jak ocenić skuteczność karmienia, jakie jest tempo wzrastania dzieci karmionych naturalnie, jakie są najczęstsze trudności z karmieniem piersią.

Laktacja jest fascynującym zjawiskiem – warto przyjrzeć jej się z bliska. Przygotuj się aby nie dać się zaskoczyć.

Propozycja skierowana do każdej przyszłej mamy, szczególnie do kobiet ze wskazaniami do planowego cięcia cesarskiego, wieloródek, którym dotychczas nie udało się karmienie piersią oraz pierworódek, które nie korzystają z zajęć w szkole rodzenia.

Bezpłatne Warsztaty dla kobiet w ciąży i mam z małymi dziećmi – proszę śledzić 🙂

http://www.mama-wie.pl

http://www.swiadomamama.pl/

POGOTOWIE LAKTACYJNE

Konsultacje telefoniczne w nagłych sprawach.

tel. 664 914 704